Jak podarować drugie życie choince?

admin
21 stycznia 2019

Szanowni Państwo,

W związku z zapytaniami dotyczącymi sposobu pozbycia się choinek przekazujemy kilka możliwych rozwiązań co zrobić z wykorzystanym drzewkiem:
1) można zasadzić w przydomowym ogrodzie,ale decydując się na taką formę wtedy inaczej postępujemy z choinką w doniczce; trzeba ją zahartować tj. wystawić na balkon lub do garażu pamiętając aby drzewka nie przesuszyć. Następnie wczesną wiosną można zasadzić drzewko w ogrodzie.

2) drzewko można odpowiednio zagospodarować np. gałązki można wykorzystać w przydomowym ogródku do okrycia innych roślin, co posłuży jako, izolacja przed mrozem. Jeśli ktoś posiada kominek lub pali drewnem, to drzewko można spalić.

3) można przekazać nieodpłatnie do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (zgodnie z Regulaminem PSZOK) zlokalizowanych przy ulicy Tarnowskiej 120 oraz ulicy Jana Pawła II   37  w Nowym Sączu,

4) zgodnie z harmonogramem odbiorów odpadów ulegających biodegradacji, drzewko można zapakować do worka (pojemnika) brązowego i wystawić do odbioru zgodnie z kalendarzem komunalnym na 2019 r.

Dodaj komentarz