WYSTAWKA WIELKOGABARYTÓW Jesień 2019

admin
9 września 2019

 

Mniej Plastiku

admin
17 maja 2019

Obowiązek mycia pojemników na odpady

admin
13 maja 2019

Szanowni Państwo,

Wydział Komunalnej Obsługi Miasta  uprzejmie przypomina, iż zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Nowego Sącza, pojemniki do zbierania odpadów komunalnych, właściciel nieruchomości utrzymuje w odpowiednim stanie technicznym, sanitarnym i porządkowym i poddaje je dezynfekcji.Pojemniki powinny być myte i dezynfekowane przynajmniej 1 raz w kwartale  w taki sposób, aby nie doszło do skażenia środkami myjącymi i dezynfekującymi miejsca wykonywania tej czynności.

Czytaj dalej Obowiązek mycia pojemników na odpady

admin
15 marca 2019

Dwa razy w roku na terenie miasta Nowego Sącza dla nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej organizowana jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego tzw. „wystawka”. Odpady należy wystawić najpóźniej do godziny 8.00 w dniu odbioru przed swoje posesje.

 

admin
1 marca 2019

ZERO WASTE – Nie wyrzucaj – wykorzystaj

admin
8 lutego 2019

Szanowni Państwo,

 

Każdy z nas rocznie wytwarza około 320 kg odpadów. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z górą śmieci jest ograniczenie ich ilości. Najlepiej zacząć już podczas następnej wizyty w sklepie. Ruszając na zakupy, pamiętajmy, że każdy nasz zakup ma wpływ na stan środowiska naturalnego. To właśnie dzięki naszym decyzjom przy kasie możemy znacznie ograniczyć ilość wytwarzanych śmieci. 

Zapraszam Państwa do zapoznania się z nowym trendem, stylem życia  zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. Mowa o  ZERO WASTE w dosłownym tłumaczeniu „brak śmieci” lub „brak marnowania”.

Czytaj dalej ZERO WASTE – Nie wyrzucaj – wykorzystaj

Jak podarować drugie życie choince?

admin
21 stycznia 2019

Szanowni Państwo,

W związku z zapytaniami dotyczącymi sposobu pozbycia się choinek przekazujemy kilka możliwych rozwiązań co zrobić z wykorzystanym drzewkiem: Czytaj dalej Jak podarować drugie życie choince?

Bezwzględny zakaz spalania odpadów!!!

admin
26 listopada 2018

Szanowni Państwo,

W związku z rozpoczętym okresem grzewczym przypominamy wszystkim mieszkańcom, iż obowiązuje ustawowy BEZWZGLĘDNY ZAKAZ SPALANIA ODPADÓW w piecach domowych oraz na terenie nieruchomości.

W związku z tym informujemy, że zgodnie z art. 155 i art. 191 ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz.U.2018.992 z dnia 24.05.2018) spalanie śmieci w piecach i kotłowniach domowych oraz na wolnym powietrzu jest zabronione i karalne. Zgodnie z ustawą o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz.U.2018.992 z dnia 24.05.2018) art. 191 – „Kto, wbrew przepisowi termicznie przekształca odpady poza spalarniami odpadów lub współspalarniami odpadów podlega karze aresztu albo grzywny”

Mandat do 500 zł

Grzywna do 5000 zł

Czytaj dalej Bezwzględny zakaz spalania odpadów!!!

Odpady BIO

admin
26 listopada 2018

Szanowni Państwo,

 

Przypominamy iż odpady ulegające biodegradacji tj. odpady warzywne i owocowe, resztki jedzenia, gałęzie drzew i krzewów, skoszoną,trawę, liście kwiaty, trociny, korę drzew itp. odbieramy cały rok. W okresach kwiecień-listopad co tydzień  w okresie grudzień-marzec dwa razy w miesiącu zgodnie z kalendarzem komunalnym.

 

„SOS dla Sądecczyzny – IX edycja”

admin
23 listopada 2018

W dniu 15.11.2018 r. w Zespole Szkół Elektryczno – Mechanicznych, ul. Limanowskiego 4 w Nowym Sączu odbyło się podsumowanie publicznego zadania pod nazwą „SOS dla Sądecczyzny IX edycja”. Przeprowadzony został panel dyskusyjny będący podsumowaniem ww zadania.

Czytaj dalej „SOS dla Sądecczyzny – IX edycja”